Wyniki etapu szkolnego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Wykaz uczniów zakwalifikowanych do zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej woj. kujawsko - pomorskiego w roku szkolnym 2008/2009

W zawodach szkolnych XXIX OWE udział wzięło 554 uczniów z 42 szkół. W zawodach okręgowych organizowanych przez Komitet Okręgowy Olimpiady w Bydgoszczy udział wzięło 49 uczniów z 17 szkół.

Do zawodów centralnych zakwalifikowali się następujący uczniowie:

·            Nikodem Kramarz – VI  Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy,

·            Maciej  Foremski  – V Liceum Ogólnokształcące w Toruniu,

·            Konrad Grabowicz – VI  Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy,

·            Jarosław Warmbier – Zespól Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi,

·            Emilia Szczukowska – VI  Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy,

·            Piotr Ciepliński – Liceum Akademickie w Zespole Szkół UMK w Toruniu,

·            Alicja Doligalska –  IV Liceum Ogólnokształcące w Toruniu,

·            Piotr Krasiński – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy.

Zwycięzcą  XXIX  edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej został Nikodem Kramarz – uczeń VI  Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy zajmując 1 miejsce z wynikiem 108 punktów.

Laureatami zawodów centralnych zostali:

·     Konrad Grabowicz – VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy – 14 miejsce z wynikiem 96 punktów,

·     Maciej  Foremski  – V Liceum Ogólnokształcące w Toruniu – 22 miejsce z wynikiem 92 punktów.

Ogółem w  zawodach Centralnych OWE brało udział 101 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła 135. Uczeń, który zajął 1 lokatę zdobył 108 pkt. Opiekunami naukowymi laureatów byli: mgr Katarzyna Sobczak z VI LO w Bydgoszczy oraz mgr Katarzyna Rybicka V LO w Toruniu. Pozostałych 5 uczniów zostało finalistami zawodów centralnych.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, któremu przewodniczy prof. Stanisław Owsiak, odpowiedzialny jest za program i koncepcję Olimpiady. Każda edycja Olimpiady podporządkowana jest myśli przewodniej.

Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W dotychczasowych dwudziestu ośmiu edycjach Olimpiady wzięło udział prawie 300 tys. uczniów, a do samych tylko zawodów XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zgłosiło się łącznie ponad 14 tys. uczniów z prawie 900 szkół ponadgimnazjalnych. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej należy do jednej z najbardziej popularnych pod względem liczby uczestników. Laureaci i finaliści Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zasilają szeregi kadr menedżerów, nauczycieli akademickich i fachowców w różnych dziedzinach praktyki gospodarczej.