To czas podsumowań i możliwość zapoznania się z korzyściami związanymi z obecnością naszego regionu w Unii Europejskiej, pozytywnymi zmianami, jakie nastąpiły dzięki unijnym funduszom oraz dalszymi możliwościami, jakie przyniesie nowa perspektywa finansowa. W czasie Dni Otwartych wszyscy zainteresowani zapoznać się będą mogli z projektami realizowanymi w ramach PO KL.
W Domu Ekonomisty przy ul. Długiej 34 w dniu 7 maja br., w godz. 10.00-15.00 w sali 201 (II piętro) przygotowanych zostanie 6 stanowisk przedstawiających następujące projekty:
- Projekt: Powrót na rynek pracy IV – czas na nowy start – w ramach którego planowane jest wsparcie osób, które utraciły pracę lub są przewidziane do zwolnienia z przyczyn leżących po stronie zakładu pracy. Uczestnicy mogą skorzystać ze szkoleń zawodowych lub ubiegać się o wsparcie finansowe na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej do 40 tys. złotych.
- Projekt: Dalszy krok – program aktywizacji zawodowej pracowników firmy ZACHEM S.A. – adresowany do byłych pracowników ZACHEMU. Celem projektu jest przygotowanie osób zwolnionych z ZACHEMU do podjęcia zatrudnienia lub samozatrudnienia poprzez podniesienie i dostosowanie kwalifikacji oraz umiejętności zawodowych i przedsiębiorczych.
- Projekt: inLAB – innowacyjne laboratorium współpracy nauki i biznesu – w ramach projektu wspierana jest współpraca świata nauki i biznesu. Do kontaktu zapraszamy przedstawicieli wyższych uczelni z regionu i przedsiębiorców, którzy zainteresowani są realizacją projektów badawczo-rozwojowych.
- Projekt: Od ucznia do mistrza. Praktyki i staże Twoją drogą do kariery zawodowej – projekt przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest organizacja staży i praktyk zawodowych w firmach związanych z Bydgoskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym. W ramach projektu zapewnionych jest 150 płatnych staży i 50 praktyk w przedsiębiorstwach.
- Projekt: Kujawsko – Pałuckie Centrum Ekonomii Społecznej – wsparcie projektu obejmuje doradztwo dla osób fizycznych z zakresu zakładania i prowadzenia działalności w obszarze ekonomii społecznej, doradztwo grupowe dla podmiotów ekonomii społecznej (PES) w zakresie komercyjnym, szkolenia, lokalne debaty oraz dotacje na rzecz utworzenia 2 spółdzielni socjalnych z półrocznym wsparciem pomostowym.
- Oferta szkoleniowa PTE – pracownicy PTE udzielać będą informacji na temat szkoleń, kursów, studiów podyplomowych, funduszy pożyczkowych oraz usług księgowo – finansowych oferowanych przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.
Ponadto przeprowadzone zostaną seminaria:
- Godz. 10.00 – wystąpienie radcy prawnego mgr Łukasza Lewandowskiego nt. „Elastyczne formy zatrudnienia w polskim systemie prawnym”
- Godz. 11.30 – wystąpienie dr Pawła Antoszaka nt. „Region kujawsko – pomorski w Unii Europejskiej– stan i perspektywy”
- Godz. 13.00 – wystąpienie eksperta z zakresu funduszy europejskich mgr Pawła Białego nt. „Perspektywy pozyskiwania dofinansowania przez przedsiębiorstwa w nowej perspektywie finansowej w latach 2014-2020”
Na spotkaniu uczestnicy mogą otrzymać informacje, porady w sprawach związanych z opracowaniem i wdrażaniem projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL).
Przy stanowisku oferującym szkolenia realizowane przez PTE będzie można uzyskać informacje na temat: studiów podyplomowych, kursów, seminariów, pożyczek dla mikro, małych i średnich firm, a także usług finansowo – księgowych.
Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!