Przedszkole akademickie Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż z inicjatywy Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej powstaje pierwsze w Bydgoszczy całkowicie bezpłatne przedszkole akademickie organizowane przez Naszą Uczelnię.

Wyższa Szkoła Gospodarki stworzyła projekt przedszkola „Nasze dzieci pod dobrą opieką„. Ma on poprzez zaistnienie w najbliższej okolicy placówki sprawującej opiekę nad dziećmi w wieku przedszkolnym umożliwić osobom po urlopach macierzyńskich czy wychowawczych powrót do pracy bądź podjęcie studiów. Przedszkole uruchomione zostanie od dnia 1 września 2013 roku na terenie kampusu WSG.

W przedszkolu akademickim na pierwszym miejscu znajdzie się dziecko, a przede wszystkim jego prawidłowy rozwój i bezpieczeństwo, dlatego sama oferta przedszkola będzie stale ewaluowała w oparciu o potrzeby wychowanków i wszelkie sugestie ze strony rodziców.

Przedszkole tworzone jest przez grupę specjalistów posiadających wysokie doświadczenie praktyczne oraz dobrze wyspecjalizowaną kadrę akademicką WSG –
– wykładowców kierunków Pedagogika i Nauki o Rodzinie. Tym samym uzyska ono wyjątkowy i innowacyjny charakter, związany przede wszystkim z możliwością wykorzystania kampusu Uczelni i bezpłatnego uczestnictwa w bogatej ofercie proponowanych przez nią zajęć. Ogromną zaletę stanowi również perspektywa współpracy przedszkola z Centrum Projektów Edukacyjnych, Muzeum Fotografii WSG czy Centrum Rehabilitacji „Rewital”.

Mamy nadzieję, że potencjał tkwiący w naszym zespole sprawi, iż realizowany projekt odniesie wyczekiwany przez Nas sukces i zyska Państwa przychylność. Jednocześnie zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie niniejszej informacji w miarę możliwości wśród Państwa pracowników czy też współpracowników. W przypadku zainteresowania projektem i uczestnictwem w nim prosimy o zapoznanie się ze stroną internetową www.projektprzedszkole.byd.pl.

W razie potrzeby prosimy również o poinformowanie Nas o chęci zorganizowania spotkania z pracownikami Państwa firmy w celu przybliżenia idei i możliwości udziału
w projekcie.

Koordynator projektu

Marzena Sobczak-Michałowska