Spotkanie nt.: Usystematyzowane podejście do procesów innowacyjnych w gospodarce na przykładzie Design Thinking Uniwersytetu Stanforda

Prezentację przedstawi dr inż. Katarzyna Kazimierska-Drobny, adiunkt na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, laureatka w 2015 r. czwartej edycji programu "Top 500 Innovators" prowadzonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W imieniu Koła Miejskiego w Bydgoszczy zapraszamy wszystkich członków bez względu na przynależność do struktur PTE dn. 16 marca o godz. 16.30 w sali 201.

Design Thinking to metoda tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników. Miejscem narodzin i rozwoju metodyki Design Thinking jest Uniwersytet Stanforda w Kalifornii. To właśnie tam opracowano i realizowano przedsięwzięcia w duchu Design Thinking, jako metody umożliwiającej transfer kreatywnych idei i nowatorskich pomysłów do biznesowego środowiska przedsiębiorców z Doliny Krzemowej. Jednym z głównych  twórców  myślenia projektowego jest David M. Kelley, profesor Uniwersytetu  Stanforda, późniejszy współzałożyciel biura projektowego IDEO, które przy pomocy Design Thinking kreuje nowe produkty i usługi dla takich firm jak Apple, Shimano czy GE.