Zawody okręgowe Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Zawody okręgowe (II stopnia) Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbędą się w Bydgoszczy dnia 8 stycznia 2009 r. w sali K-1 Wyższej Szkoły Gospodarki przy ul. Naruszewicza 2.

Komitet Okręgowy zakwalifikował do udziału w tych zawodach 86 uczniów z 29 szkół ponagimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego. Kryterium kwalifikacyjnym była liczba punktów uzyskanych przez zawodnika w trakcie zawodów szkolnych (I stopnia), w których brało udział łącznieprawie 900 uczniów.

Uczestnikami zawodów okręgowych będą przedstwiciele różnych typów szkół ponagimnazjalnych, zarówno ogólnokształcących jak i zawodowych.

Młodzi olimpijczycy w czasie zawodów okręgowych otrzymają jedno pytanie opisowe o charakterze ogólnym nawiązujace do tegorocznego hasła przewodniego Olimpiady, jedno pytanie sprawdzające i 30 pytań testowych z programu Olimpiady „Teoria i praktyka gospodarowania”.

Najlepsi uczestnicy zawodów okręgowych będą reprezentować nasze województwo na zawodach centralnych Olimpiady, które odbędą się w marcu 2009 r. w Warszawie. Laureaci Olimpiady otrzymują prawo wstępu na wyższe uczelnie bez postępowania kwalifikacyjnego oraz cenne nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom zawodów okręgowych życzymy satysfakcji z udziału w zmaganiach olimpijskich i jak najlepszych wyników.