Narzędzie 4P – materiały

INSTRUKCJA I REKOMENDACJE WDROŻENIOWE W ZAKRESIE WSPARCIA NA RZECZ „SANDWICH GENERATION”

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem Instrukcja i rekomendacje wdrożeniowe w zakresie wsparcia na rzecz „sandwich generation”, który ułatwi samodzielne korzystanie z narzędzia 4P.

Instrukcja i rekomendacje wdrożeniowe

PUBLIKACJA 4P

4P to interaktywne narzędzie skierowane do osób łączących opiekę nad osobami zależnymi – dziećmi i osobami starszymi/niesamodzielnymi z życiem zawodowym oraz ich międzysektorowego otoczenia, czyli podmiotów mogących udzielić im wsparcia.

Narzędzie opracowane zostało przez zespół ekspertów z dziedziny edukacji, ekonomii i pomocy społecznej w ramach innowacyjnego projektu realizowanego przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy, dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W opracowaniu narzędzia współpracowano z partnerem z Finlandii – Uniwersytetem Laurea.

Czym są 4 litery P? . . . to 4 kluczowe typy podmiotów, dzięki którym życie pokolenia sandwich będzie łatwiejsze, a które poprzez swoje zaangażowanie na rzecz opiekunów będą mogły odnieść szereg korzyści. Poszerzenie oferty, dostosowanie swoich instytucji do zidentyfikowanych przemian społeczno-demograficznych oraz nowe kontakty i relacje to tylko wybrane elementy mające wpływ na poprawę efektywności funkcjonowania.

Narzędzie 4P to szereg wskazówek i podpowiedzi pokazujących krok po kroku mechanizmy wdrożenia innowacyjnych rozwiązań, w tym stanowiska menedżera opiekuna – osoby koordynującej działaniami wspierającymi na rzecz opiekunów faktycznych oraz miejsc opieki łączonej i rozwiązań dla pracodawców. To także interaktywna platforma internetowa, w ramach której można wykonać autodiagnozę, stworzyć strategię wdrożeniową, obliczyć koszty i korzyści związane z implementacją rozwiązań oraz uzyskać przestrzeń do nawiązania współpracy i wymiany doświadczeń z innymi użytkownikami, jak również nabyć wiedzę z zakresu sprawowania opieki nad osobami zależnymi i dostęp do przydatnych informacji.

Do korzystania z narzędzia zapraszamy zarówno opiekunów, jak i przedstawicieli 4P:

Oddajemy w Państwa ręce publikację, która powstała w ramach projektu oraz zachęcamy do zarejestrowania się na platformie 4p.pte.bydgoszcz.pl w celu uzyskania dostępu do kompletu załączników. 

 

NARZĘDZIE 4P – podstawowe informacje

Menu