DO POBRANIA – AKTUALIZACJA DODATKOWY NABÓR
Cel
Rekrutacja przebiegać będzie dwutorowo:
Grupa I – rekrutacja ma na celu wyłonienie 25 osób (w tym 5 osób z Grupy II, które nie zakwalifikują się do otrzymania wsparcia finansowego) chcących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe w ramach szkoleń grupowych lub indywidualnych
Grupa II – rekrutacja ma na celu wyselekcjonowanie 35 osób z najlepszymi pomysłami na własną działalność gospodarczą (spośród 40 zakwalifikowanych do projektu)
Adresaci
Projekt przewiduje dwutorowe wsparcie szkoleniowo-doradcze dla osób, które utraciły pracę z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu (podpisaniem deklaracji uczestnictwa w projekcie) i są zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bydgoszczy oraz zamieszkują Powiat Bydgoski lub Miasto Bydgoszcz. Uczestnikami projektu mogą być wyłącznie osoby, których zwolnienie u ostatniego pracodawcy nastąpiło w związku z jedną z następujących przyczyn:
– ZGR – zwolnienie grupowe
– WPI – wypowiedzenie ze strony pracodawcy z przyczyn nie dotyczących pracownika;
– RET – redukcja etatów;
– PRE– przyczyny ekonomiczne;
– POI – porozumienie stron z przyczyn nie dotyczących pracownika;
– LZP – likwidacja zakładu pracy.
Etapy rekrutacji
Schemat 1 – wspólny dla Grupy I i II
1) Pierwszy etap rekrutacji przeprowadzony zostanie przez Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy i wyłoni wyselekcjonowaną grupę docelową spełniającą kryteria określone w Regulaminie rekrutacji Uczestników. Wszystkie osoby spełniające powyższe wymagania zostaną zaproszone na spotkanie informacyjne.
2) Osoby zainteresowane udziałem w projekcie, które zostały zaproszone na spotkanie informacyjne lub dowiedziały się o projekcie z kampanii promocyjno-informacyjnej, będą mogły w wyznaczonym terminie wypełnić i złożyć formularz zgłoszeniowy.
3) Formularz zgłoszeniowy zostanie oceniony pod względem formalnym. Osoby, które złożyły niepoprawne formalnie formularze zostaną poinformowane o wynikach oceny i w terminie 5 dni od daty otrzymania wyników przysługiwać im będzie prawo odwołania.
4) Osoby zainteresowane udziałem w Grupie I, których formularze spełnią wszystkie w/w wymogi formalne skierowane zostaną na indywidualne spotkania z doradcą zawodowym.
5) Doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy podczas indywidualnego spotkania z potencjalnym Uczestnikiem Projektu, zamierzającym wziąć udział w szkoleniu grupowym lub indywidualnym oceni:
– czy Kandydat ma sprecyzowaną i uzasadnioną potrzebę szkoleniową (0-7 punktów),
– dotychczasowe doświadczenie i kwalifikacje zawodowe Kandydata (0-5 punktów),
– czy Kandydat charakteryzuje się wyraźną chęcią podwyższenia swoich kwalifikacji (0-8 punktów).
Zgodnie z oceną doradca zawodowy wraz z Kierownikiem Projektu oraz specjalistą ds. organizacji szkoleń i KOW oraz monitoringu sporządzą listę osób zakwalifikowaną do udziału w części szkoleniowo-doradczej Projektu oraz listę rezerwową. Do udziału w Projekcie może zostać zakwalifikowana osoba, która uzyskała co najmniej 50% punktów, czyli 10 punktów (minimum punktowe).
Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie będą ponownie zaproszone na spotkanie z doradcą w celu ustalenia Indywidualnego Planu Działania oraz podpisania deklaracji uczestnictwa w projekcie.
Schemat 2 – Osoby zainteresowane otrzymaniem dotacji inwestycyjnej
Osoby zainteresowane rozpoczęciem działalności gospodarczej wypełnią Formularz rekrutacyjny i w wyznaczonym terminie złożą go w Biurze Projektu.
Etap 1
Ocena formalna formularzy rekrutacyjnych – Kryteria oceny formalnej są określone w Regulaminie rekrutacji Uczestników. Do oceny merytorycznej zakwalifikowane zostaną osoby, których formularz uzyska 7 pozytywnych (tak) odpowiedzi przyznanych przez Pracownika Biura Projektu podczas oceny formalnej. Osoby, które złożyły niepoprawne formalnie formularze zostaną poinformowane o wynikach ocenyi w terminie 5 dni od daty otrzymania wyników przysługiwać im będzie prawo odwołania. Dokonana przez innego oceniającego, ocena po odwołaniu jest ostateczna i wiążąca.
Etap 2
Oceny merytorycznej dokona Komisja Oceniająca. Każdy formularz rekrutacyjny zostanie oceniony niezależnie przez dwóch losowo wybranych członków Komisji Oceniającej. Kryteria oceny merytorycznej dostępne są w Regulaminie rekrutacji Uczestników.
Podczas oceny merytorycznej formularzy będzie można otrzymać maksymalnie 34 punkty. Zakwalifikowanie do kolejnego etapu oceny jest możliwe w sytuacji spełnienia kryteriów formalnych oraz uzyskania co najmniej 50% punktów ze średniej oceny merytorycznej dwóch członków Komisji Oceniającej, tzn. 17 punktów.
Po ocenie merytorycznej formularzy rekrutacyjnych przygotowana zostanie lista rankingowa. W terminie 5 dni od otrzymania wyników (publikacji listy rankingowej) przysługiwało będzie prawo odwołania.
Etap 3
Celem kolejnego etapu rekrutacji, tj. rozmowy z Komisją Rekrutacyjną, jest weryfikacja predyspozycji kandydata do samodzielnego założenia i prowadzenia działalności gospodarczej.
Po rozmowie z Komisją Rekrutacyjną stworzona zostanie końcowa lista rankingowa.
PROCEDURA ODWOŁAWCZA
Kandydat do uczestnictwa w Projekcie, który w wyniku przeprowadzonej rekrutacji nie zakwalifikował się do Projektu może, w terminie do 5 dni licząc od dnia otrzymania przez niego informacji o wynikach oceny, dostarczyć do biura projektu pisemne odwołanie od decyzji Komisji Rekrutacyjnej.
Po zakończeniu procedury odwoławczej opublikowana zostanie ostateczna lista rankingowa, a dla zakwalifikowanych Uczestników zostanie przygotowane IPD.
Uwaga!
Od dnia podpisania Deklaracji uczestnictwa w projekcie do zakończenia udziału bądź rezygnacji Uczestnik nie może uczestniczyć w innym projekcie o podobnych formach wsparcia w ramach Działania 6.2 i Poddziałania 8.1.2 PO KL.