Do 30 XI 2024 trwa rekrutacja. Kurs planowany jest od 2 połowy XII 2024 do II 2025.
Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń.
Liczba miejsc jest ograniczona – do 12 osób.
Kurs w formie stacjonarnej.
Kurs ma charakter podstawowy.
Celem kursu jest wyposażenie słuchaczy w wiedzę z zakresu prawa pracy, systemów wynagradzania i zasad ubezpieczeń społecznych. Na kursie poruszana jest problematyka prawna regulująca stosunki pracodawcy i pracownika, zagadnienia dotyczące zasad i systemów wynagradzania, rozliczenia z ZUS oraz prowadzenia polityki kadrowej w zakładzie pracy.
Kurs przeznaczony jest dla pracowników działów personalnych, księgowości i rachuby wynagrodzeń, absolwentów szkół średnich i wyższych oraz osób zainteresowanych zagadnieniami poruszanymi na kursie.
Program:
- Prawo pracy: źródła prawa pracy, rodzaje umów o pracę, organy nadzoru nad warunkami pracy, negocjowanie, rozwiązywanie i wygaśnięcie umów o pracę, urlopy wypoczynkowe – wymiar i prawo do urlopu, postępowanie przed Sądem Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, czas pracy – systemy i rozkłady czasu pracy, praca w porze nocnej i nadgodzinach, praca w niedziele i święta, ewidencja i rozliczanie czasu pracy, prowadzenie akt osobowych pracowników, rodzaje odpowiedzialności, wypadki: przy pracy, w drodze do i z pracy, świadczenia z tytułu wypadku przy pracy, obowiązkowe szkolenia BHP i badania lekarskie, wynagrodzenia i inne świadczenia ze stosunku pracy, uprawnienia związanie z rodzicielstwem oraz ZFSŚ.
- Nowe zasady ubezpieczeń społecznych: obowiązki w zakresie ubezpieczeń społecznych, rodzaje ubezpieczeń społecznych
- Płace: sporządzanie list płac, zasady obliczania składników wynagrodzenia,
- Program Symfonia Kadry i Płace – nowa wersja,
- Program Płatnik – nowa wersja.
Kurs zaliczany jest na podstawie poziomu frekwencji – wymagana jest obecność na poziomie 60% zajęć oraz wyniku z 2 testów, przeprowadzanych po zakończonym bloku tematycznym.
Kurs obejmuje 64 godziny lekcyjne.
Zajęcia będą organizowane w soboty i niedziele, w godzinach od 09.00 do 14.45 – w wymiarze 7 godz. dydaktycznych dziennie lub 15.30 – w wymiarze 8 godzin dydaktycznych dziennie.
Uczestnicy otrzymają materiały dydaktyczne opracowane przez wykładowców.
Absolwenci otrzymają zaświadczenie potwierdzające ukończenie kursu wydane przez
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy.
Koszt uczestnictwa w kursie wynosi 980 złotych brutto. Przed zajęciami wpłacana jest zaliczka (25% ceny kursu). Pozostała płatna jest po rozpoczęciu kursu, w maks. 2 ratach. Dokładna informacja odnośnie płatności jest zamieszczona w formularzu wysyłanym po wypełnieniu przez kandydata/kandydatkę zgłoszenia dostępnego pod opisem kursu.
Uwaga: rekrutacja na kurs prowadzona jest w formie wolnego naboru. Organizacja kursu w planowanym terminie uzależniona jest od zebrania wymaganej grupy szkoleniowej.
Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie poniższego formularza
W celu zgłoszenia się na kurs prosimy o uzupełnienie i odesłanie
poniższego formularza. W odpowiedzi na przesłane zgłoszenie zostaną mailowo wysłane dokumenty, które należy wypełnić i dostarczyć/przesłać najpóźniej do dnia zakończenia naboru na kurs
Zgłoszenie przesłane za pośrednictwem strony stanowi deklaracje udziału
w kursie. W przypadku rezygnacji, prosimy o informację mailową do dnia zakończenia rekrutacji na adres szkolenia@pte.bydgoszcz.pl